День відкритих дверей ЧДТУ

27 лютого 2025 року Черкаський державний технологічний університет гостинно відчинив двері для старшокласників міста та області, студентів і випускників коледжів, їхніх батьків та всіх, хто виявив бажання на власні очі побачити, чим живе сьогодні провідний технологічний заклад вищої освіти. Нині Черкаський державний технологічний університет – єдиний технологічний заклад вищої освіти Черкащини, який охоплює також і сусідні регіони, аби забезпечувати юних українців якісною і сучасною технологічною освітою задля .повоєнної відбудови держави.

Цього дня ЧДТУ продовжив усталену традицію відкритого діалогу, відтак під час інформаційної зустрічі гості університету мали нагоду почути про особливості та перспективи навчання в ЧДТУ від ректора університету Олега Григора, про вступну кампанію-2025 від Андрія Чорнія, який три попередні роки обіймав посаду відповідального секретаря приймальної комісії ЧДТУ, та ознайомитися з розмаїттям актуальних спеціальностей, які представили: декан факультету електронних технологій, автотранспорту та машинобудування Андрій Чорній, заступник декана факультету технологій, будівництва та раціонального природокористування Сергій Юрченко, заступниця декана факультету гуманітарних технологій Алла Лисенко, декан факультету інформаційних технологій і систем Анатолій Чепинога та декан факультету економіки та управління Віктор Демиденко.

– Сьогодні перед вами стоїть вибір, від якого залежить ваше професійне майбутнє. Відтак, ви маєте дослухатися до власного серця та зважено ухвалити рішення на користь фаху, який забезпечить успішну кар’єру. Вища освіта дає поштовх до професійного розвитку, відкриває безкраї горизонти перспектив. Черкаський державний технологічний університет пропонує не лише ґрунтовні знання, а й практичні навички, а поєднання знань і навичок формує конкурентоспроможних фахівців на ринку праці. Саме ви – майбутнє України, на долю якого припадає розбудова успішної держави, – наголосив у вітальному слові ректор ЧДТУ Олег Григор

Цього дня у холі університету викладачі та студенти представляли свої науково-технічні досягнення: наукові роботи, винаходи, розроблення технічних пристроїв, програмного забезпечення, інженерні проєкти,  демонструючи гостям високий рівень студентського потенціалу та науково-технічної діяльності в закладі вищої освіти. 

Окрім цього, упродовж Дня відкритих дверей ЧДТУ майбутні студенти мали нагоду ознайомитися із сучасними формами освітнього процесу, молодіжними проєктами та студентським дозвіллям; відвідати деканати, кафедри, навчальні авдиторії та лабораторії університету; скласти уявлення про перспективи професійного розвитку.

Атмосферу події прикрасили пісенними виступами солістки вокального колективу «Сила роду» відділу студентського розвитку та культурних програм ЧДТУ Марія Ткаченко та Анастасія Харченко, продемонструвавши мистецькі таланти студентства ЧДТУ.

Черкаський державний технологічний університет десятиліттями упевнено підтверджує імідж стабільного вишу, випускаючи висококваліфікованих фахівців з інженерних, технологічних, кібернетичних, будівельних, екологічних, фінансово-економічних та лінгвістичних спеціальностей. Вже за два тижні, в середині березня, заклад відзначить 65-річчя від дня заснування. Сьогодні ЧДТУ – це науково-освітній центр, який якісно працює за сучасними європейськими стандартами, впроваджуючи новітні технології підготовки фахівців, що в умовах сьогодення успішно конкурують як в Україні, так і за її межами.

Черкаський державний технологічний університет заохочує слідкувати за офіційним сайтом ЧДТУ та сторінками університету в соціальних мережах, щоб тримати руку на пульсі новин, подій та перебігу вступної кампанії.

Магістри кафедри робототехніки та спеціалізованих комп’ютерних систем отримали дипломи

20 лютого 2025 року в Черкаському державному технологічному університеті відбулася особлива подія – вручення дипломів магістрів випускникам 2025 року. 

Цьогоріч, зважаючи на воєнний стан та дотримуючись правил безпеки, випускники згуртувалися факультетськими родинами, аби розділити емоції від важливої події зі своїми деканами, завідувачами кафедр, викладачами, друзями, батьками та закарбувати неповторні миттєвості у пам’яті і на фотосвітлинах.

На початку кожної зустрічі випускники, викладачі та гості університету з вдячністю згадували тих, хто самовіддано й героїчно боронить Україну на передовій, хто дарує кожен новий день, можливість навчати і навчатися – звитяжних захисників, відважних воїнів Збройних Сил України.

 Принагідно згадали трагічний день в історії українського державотворення – День Героїв Небесної Сотні, вшанувавши полеглих у запеклій боротьбі за незалежність і суверенітет нашої країни героїв хвилиною мовчання.

 Сьогодні ЧДТУ має авторитет, досвід, традиції та інновації. За період своєї діяльності Черкаський державний технологічний університет, який у березні відзначає 65-у річницю від дня свого заснування, підготував десятки тисяч фахівців, які знайшли своє місце в різних сферах діяльності нашої країни.

За дорученням ректора ЧДТУ Олега Григора на урочисте вручення дипломів до кожного факультету завітав перший проректор ЧДТУ Артем Гончаров, аби переказати щирі вітання від очільника університету та особисто висловити теплі побажання  вже дипломованим фахівцям. 

– Ваші роки навчання припали на складний період повномасштабної війни, але ви гідно впоралися з усіма викликами, свідченням чого є Диплом магістра та, відповідно, високий рівень знань і навичок, який ви спрямуєте на відбудову нашої країни і на зміцнення її обороноздатності. Я щиро бажаю випускникам ЧДТУ знайти гідне місце для професійного зростання та розвитку, а тих, хто бажає продовжувати підвищувати кваліфікаційний рівень, розвиватися в науковому напрямі, радо запрошуємо в аспірантуру, – зазначав у вітальних промовах перший проректор ЧДТУ Артем Гончаров.

Своєю чергою декани факультетів висловлювали слова привітань та вдячності тим, на чию долю випаде відбудова України, її нове майбуття і добробут, заохочуючи не забувати рідну Альма-матер, викладачів та друзів. 

Черкаський державний технологічний університет десятиліттями упевнено підтверджує імідж стабільного вишу, який випускає висококваліфікованих фахівців з інженерних, технологічних, кібернетичних, будівельних, екологічних, фінансово-економічних, лінгвістичних спеціальностей – професіоналів для відбудови успішної, європейської держави та для посилення її обороноздатності.

Студент кафедри РСКС отримав відзнаку NASA Space Apps Challenge Dnipro 2024

5 жовтня 2024 року активна молодь Черкас знову зібралась на локації Інжинірингової школи «Noosphere Engineering School» у Черкаському державному технологічному університеті, аби упродовж 48 годин вирішити практичні завдання від NASA.

У складі команди переможців «Voice of Stars» працював студент 2 курсу спеціальності 174 «Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка» кафедри РСКС Давид Савченко.

Кафедра РСКС взяла участь у спеціальному об’єктовому тренуванні формувань і служб цивільного захисту університету

29 жовтня 2024 року в Черкаському державному технологічному університеті відбулося спеціальне об’єктове тренування формувань і служб цивільного захисту закладу вищої освіти. Навчання «Дії особового складу органів управління, формувань цивільного захисту та учасників освітнього процесу у випадку виникнення надзвичайної ситуації та пожежі, що сталася внаслідок влучання уламків безпілотника в навчальний корпус №1» – в умовах війни це не лише перевірка злагодженості колективних дій та поведінки в надзвичайній ситуації, а й, можливо, врятовані життя за реальних обставин.

За легендою, під час повітряної тривоги, пролунав вибух у повітрі та уламки безпілотника влучають в 6-ий поверх навчального корпусу №1 (ауд. 601, 603 кафедри інформаційних технологій проектування), що призвело до часткового руйнування будівлі.

Не зволікаючи, черговий навчального корпусу повідомляє про надзвичайну ситуацію керівнику тренувань і викликає ДСНС за номером 101. Своєю чергою керівник тренувань віддає розпорядження керівнику формування оповіщення і зв’язку про терміновий збір керівного складу та керівників формувань цивільного захисту в залі засідань укриття навчального корпусу №1, оцінює ситуацію і ставить завдання відповідальним провести  розвідку щодо необхідності:  аварійно-технічних робіт; ліквідації пожежі; визволення постраждалих на місці падінні уламків; надання медичної допомоги постраждалим; встановити кількість потерпілих тощо.  Результатом чітких дій керівників формувань була знеструмлена будівля навчального корпусу №1; визначена кількість учасників освітнього процесу та викладачів, які знаходилися в укритті; визначена необхідність евакуації людей з укриття навчального корпусу №1 у безпечне місце.

Після сигналу відбою повітряної тривоги, Голова комісії з евакуації організовує контрольовану евакуацію здобувачів освіти і працівників з укриття в місце безпечного збору – спорткомплекс ЧДТУ. 

Оскільки, внаслідок влучання уламків безпілотника виникла пожежа та задимлення на 6-му поверсі навчального корпусу №1, підрозділи ДСНС злагодженими діями пожежної дружини за допомогою 2-х вогнегасників та 2-х пожежних стволів від пожежних кранів ліквідувати пожежу в авдиторії 601, деблокували двері авдиторії 603, врятувавши та евакуювавши працівника з 6 поверху.

Після спеціального об’єктового тренування, учасники підвели підсумки – кожен чітко виконав дії відповідно до інструкції з Надзвичайних ситуацій, аби врятувати життя та загасити пожежу. Спільними злагодженими зусиллями органів управління, формувань цивільного захисту та відповідальних за проведення об’єктового тренування  пожежа, спричинена уламками безпілотника була ліквідована без постраждалих.

Відкритий урок з відвідуванням індивідуального теплового пункту

23 вересня викладачами нашої кафедри (Чичужко М.В., Рудаков К.С.),  в рамках викладання дисциплін «Мікропроцесорні системи» і «Методи та засоби вимірювання та оцінювання функціонування КІС та компонентів» разом з завідувачем кафедри енерготехнологій Калейніковим Г.Є. ( дисципліна «Автоматизовані системи управління теплоенергетичними процесами») було проведено відкритий урок з відвідуванням індивідуального теплового пункту, який забезпечує роботу системи опалення 2-го учбового корпусу.