В 2005 році завдяки далекоглядності ректора ЧДТУ, д.т.н., професора, заслуженого працівника народної освіти України, Академіка Міжнародної Академії Комп’ютерних Наук і Систем, Академіка Академії Зв’язку України Ю.Г. Леги і декана Факультету інформаційних технологій і систем ЧДТУ, д.т.н., професора, Академіка Міжнародної Академії Комп’ютерних Наук і Систем, Академіка Нью-Йоркської Академії Наук А.А. Тимченка була створена кафедра “Спеціалізовані комп’ютерні системи”, під керівництвом висококваліфікованого доц. А.А. Мельника.

З 30.06.2006 року естафету по розвитку спеціальності на конкурсній основі прийняла доктор технічних наук, професор Лукашенко Валентина Максимівна. Свій досвід науково-педагогічної роботи вона передає молодим, перспективним викладачам та інженерам. Це сприяє розвитку кафедри, підвищує професійний і науковий рівень співробітників. .

У грудні 2006 р. кафедра отримала сертифікат по акредитації спеціаліста і була поставлена задача на відкриття магістратури.

Результат роботи : кафедра СКС отримала – у 2007 р., ліцензію, а у 2008 р. – сертифікат на підготовку магістрів.

В 2011 році кафедра СКС успішно пройшла чергову акредитацію бакалаврів і спеціалістів та отримала сертифікат.

Завдяки висококваліфікованому професорсько-викладацькому складу та допоміжному персоналу:

• створено студентське конструкторське бюро (СКБ). Керівник – старший викладач Рудаков Костянтин Сергійович;
  • створено лабораторію мережевого проектування;
  • створено спеціалізовану комп’ютерну лабораторію;
  • модернізовано комп’ютерну лабораторію;
  • модернізовано лекційні аудиторії;
  • модернізовано навчально-методичний кабінет кафедри РтаСКС;
  • модернізовано аспірантську.

Лабораторії кафедри РтаСКС за допомогою сервера об’єднані в локальну мережу та під’єднані високошвидкісним оптоволоконним каналом до всесвітньої мережі Internet.

Всі лабораторії обладнані сучасною комп’ютерною технікою, вимірювальними приладами, навчальними дослідницькими стендами та іншим необхідним устаткуванням, що дозволяє студентам та співробітникам кафедри СКС займатися науково-практичною діяльністю.

З ініціативи професора В.М. Лукашенко були заключенні договори про співробітництво між ЧДТУ та:

• фірмою “LIMO Lissotschenko Mikrooptik GmbH”;
  • інститутом електрозварювання ім. Є.А. Патона;
  • фірмою «РОМ»;
  • ЗАТ «Азот»;
  • НДІ «Акорд»;
  • ТОВ «Пластхім»;
  • ПАТ «Миронівський хлібопродукт».

Зав. кафедри СКС, д.т.н., професор В.М. Лукашенко пройшла стажування, а студенти кафедри ‑ практику на фірмі LIMO, де ознайомились з особливостями впровадження нанотехнологій та застосування найсучаснішого унікального технологічного обладнання.